prihlásenie|registrácia |
0 Nákupný košík
kontakt - mapa - číslo účtu
Menu
Pyramída osobnosti - centrum sebarozvojaPyramída osobnosti - centrum sebarozvoja
O lektorke
„Zmysluplný a hodnotný život prežijeme, keď si uvedomíme,
že treba žiť tu a teraz – v jedinej skutočnej prítomnosti,
využiť naplno všetky jej ponúkané možnosti a sebarealizáciou byť prospešný aj svojmu okoliu.
Podľa toho ako naplno a kvalitne žijeme v prítomnosti, formujeme našu budúcnosť.
Vesmír všetko zaznamenáva a nič nám nezostane dlžný.“ 

Mgr. MICHELLE MATTIELIGH
lektorka, duchovná terapeutka a publicistka

Michelle Mattieligh (vlastné rodné meno) vyštudovala žurnalistiku na FFUK v Bratislave r 1991, ktorú si priebežne dopĺňala štúdiom psychológie. Od konca základnej školy začala dávať svoje vnútorné pocity a myšlienky do slov a na strednej svojimi poviedkami vyhrávala v rôznych česko-slovenských literárnych súťažiach. Tiež sa aj s nimi zapájala do prednesových súťaží, čím odmalička tríbila svoj vyjadrovací prejav, na ktorého pôvod, čistotu, zrozumiteľnosť a energickú nevyčerpateľnosť sa jej toľko ľudí po prednáškach pýta a obdivuje ho. Už počas strednej a vysokej školy sa jej široké poznávanie nekonečných hĺbok ľudskej osobnosti, odkazov starých vyspelých kultúr a skúmanie rôznych tajomstiev medzi nebom a zemou stalo zaujímavým koníčkom, ktorý prerástol postupne z osobného štúdia aj do jej článkov na stránky časopisov a novín, kde písala pod menom Michelle Zavarská. Tak sa mu mohla každodenne venovať s plným nasadením vo veľmi širokom zábere. Jeho prenášaním do praxe sa dopracovala k celostnému pohľadu na život, miesto človeka v ňom a na jeho dušu a ducha. Vytiahla tým na povrch zo svojho vnútra schopnosti, ktoré tam nosíme hlboko ukryté a často s nimi vôbec nepracujeme. A tak teraz druhým odovzdáva svoje skúsenosti, ako ich v sebe nájsť a rozvinúť. A tiež ako spracovať a odstrániť rôzne blokády a životné traumy, ktoré nám ich blokujú.

Poznávanie v rôznych oblastiach vzájomne prepájala a preniesla po rokoch na žiadosti jej čitateľov a okolia do živého slova – do širokého „doplnkového štúdia sebarozvoja a tajomných vecí medzi nebom a zemou“ pre dospelých v podobe vzdelávania v občianskom združení, ktoré dnes poznáte pod menom PYRAMÍDA OSOBNOSTI – centrum sebarozvoja. Tu pred vyše dvadsiatimi rokmi rokmi začínala svoju prednáškovú a školiacu činnosť, ktorou vedela obsiahnuť naraz viac oblastí.

Dodnes venuje základ pozornosti pochopeniu zmyslu života a nájdeniu svojho stredu v ňom, aby človek porozumel, prečo tu vôbec na Zemi je a čo je tu jeho úlohou dosiahnuť a zažiť. Ukazuje cestu ako dosiahnuť harmóniu, rovnováhu, šťastie, úspech, radosť, zdravie a silu. Prežila si naplno rôzne roly, ktorých sa mohla osobne dotknúť: úspešnú tvorivú ženu, manželku, matku, obeť i bohyňu, cestovateľku i budovateľku, a tak hlavne z vlastných skúseností ponúka rôzne inšpirácie k tomu, ako spracovať svoje blokády, bolesti i strachy, či už zdedené po predkoch, ktoré oni nezvládli riešiť, alebo po rôznych neúspešných zážitkoch minulosti. Popritom poukazuje na nezvyčajné javy medzi nebom a zemou a odkrýva nám aj našu netušenú dávnu minulosť, ktorá sa novými objavmi vedy a moderných archeólogov posúva výrazne dopredu.

Tieto široké poznatky a skúsenosti využíva v široko zameraných osobných konzultáciách, regresných, hypnotických a liečebných terapiách pre jej klientov a žiakov, zamerané najmä na vzťahové, osobnostné a rodové problémy, ktoré človeka pri neriešení a nepochopení blokujú na jeho vývojovej ceste. Rovnako sa však môžete dozvedieť o sebe viac z iného uhla pohľadu, o vašich dôležitých skúškach a karmických úlohách, ako aj dôležité informácie o vašom zdraví a jeho upevnení, o očistách tela, duše a ducha – doplnené iným „videním“, „vedením“ či staroegyptskou numerológiou a komunikáciou s duchovnými majstrami, či anjelmi... a to ale so zdravým a racionálnym prístupom, stojac pritom pevne ukotvená na zemi v tejto hmotnej realite s vedomím otvoreným univerzu. 


Michelle kráča po vlastnej ceste vedená chanellingami majstrov a spirituálnych bytostí. Skladá svoje programy podľa vlastných videní, vedení a skúseností. Nepotrebuje sa prezentovať  dlhými zoznamami škôl a lektorov, ktorými prešla, aby posilnili jej osobnosť.  Sebarozvoj v oblasti duše a ducha nepatrí k vedným odborom. Vie, že jediný majster dávajúci nám oprávnenia posúvať naše skúsenosti z tejto oblasti života  ďalej, nie je opečiatkovaný papier od niekoho, ale život sám s jeho skúškami. Len keď  ten naozaj zvládneme a budeme spokojní, šťastní, naplnení a zdraví, nájdeme  skutočnú vnútornú silu a lásku sebou obohacovať, potiahnuť  a sprevádzať  po tejto ceste aj tých druhých. Na svojej osobitej ceste bola otvorená rôznym pohľadom na život, rôznym filozofiám a náboženstvám, ktoré rada preskúmavala na mnohých svojich cestách po svete. Fotky z nch nájdete v galérii.

No najviac rezonovala s učením psychologickej školy Karola Adlera, s regresnými terapiami, Silvovou metódou, liečiteľskými reiki kurzami, s učením Melchizedeka o svätej geometrii na kurzoch Merkaby (Lászlá Zoltána), kurzami aktivácie hviezdneho kódu (Luisy Muratori), ďalej sa venovala šamanizmu a tantre s Oshovými žiakmi (John Hawken, Alan Lowen, Prem Sugandho), ale aj s ďalšími lektormi tantrickej jogy, Mohendžodára, tantrických masáží a ženských kurzov s kundalini energiou (Igor Samotný, Monika Sičová, Andrew Barnes, Karaimi), venovala sa zdravej strave a makrobiotickým kurzom (Sam Fujera) atď...

 


       Hlavným krédom Michelle je:                

  "Všetci na tejto planéte sme navzájom poprepájaní a oddelenosť medzi nami neexistuje.
  Osud Modrej planéty závisí od života jednotlivcov na nej prebývajúcich.
  Utrpenie či šťastie druhých, nevedomosť alebo pochopenie jednotlivcov vždy nejakým spôsobom ovplyvňuje    celok.
  Preto by nám životy iných nemali byť ľahostajné.
  A tak každý môže k ozdraveniu tejto planéty prispieť svojím vlastným šťastne prežitým životom,
  ak sa v ňom naučí orientovať, rozumieť mu a samostatne fungovať..."