prihlásenie|registrácia |
0Nákupný košík
|kontakt
Menu
Pyramída osobnosti - centrum sebarozvojaPyramída osobnosti - centrum sebarozvoja
Články

Témy

Sila mysle a ducha Vzťahy Podpora zdravia Filozofia trochu inak Tajomná história Nevysvetliteľné záhady

Najzáhadnejšia explózia histórie v Sibírskej tajgy r.1908

30. júna l908 o 7.l7 hod. sa v Podkamennej Tunguzke v strednej časti Sibíri stala najzáhadnejšia a najväčšia explózia, akej sa naša civilizácia dožila. Neznámy výbuch, ktorý vznikol vo výške medzi 5 - 8 km, zničil vyše 2 000 km2 ruskej tajgy. Vyvolal genetické zmeny u rastlín a stromov a elektromagnetický chaos. Následný gigantický oblak čierneho dymu pokryl celé nebo a nad Tunguzkou pršal čierny dážď. Detonácie explózie bolo počuť do okruhu l 000 km, dve tlakové vlny obleteli svet a seizmografické prístroje zaznamenali zreteľné otrasy dokonca až na druhej strane planéty.
Čo vybuchlo sibírčanom priamo pred očami v jednej z najmenej obývaných oblastí sveta? Čo to bolo za teleso (dlhé ako cigara a veľké zhruba 550 m), ktoré dokázalo zhodne popísať vyše sedemsto očitých svedkov okolitých oblastí kvôli jeho pomalému letu? Čo spôsobilo zvieratám ožiareným výbuchom choroby kože a pľuzgiere? Čo dokazuje radioaktivita v miestach výbuchu merateľná aj po 60-ich rokoch? Išlo o prírodnú katastrofu, alebo haváriu mimozemského umelo vyrobeného objektu?

čítaj viac

Nevysvetlené záhady bermudského "trojuholníka smrti"

Už storočia fascinuje ľudí tajomstvo Bermudského trojuholníka, kde záhadne miznú lode, ich posádky, či lietadlá. Miesto juhovýchodne od Floridy medzi Bahamskými ostrovmi, Azorami a Portorikom si získalo povesť cintorína Atlantiku. Ani zdokonalené navigátorské a bezpečnostné vybavenie prepravných prostriedkov nezastavilo série ich podivuhodných zmiznutí. Tí, čo zázrakom prežili, vypovedajú veci, ktoré sa ťažko vysvetľujú nám dosiaľ známymi prírodnými zákonmi.
Teórií na vysvetlenie záhad Bermudského trojuholníka je veľa: od geomagnetických anomálií až po okno do inej dimenzie času alebo priestoru. Ani po mnohoročných výskumoch sa nepodarilo jednou z nich nebezpečné udalosti trojuholníka smrti stopercentne vysvetliť v celom rozsahu. Ide o naozaj nevysvetliteľné javy, alebo prirodzené prírodné úkazy?

čítaj viac

Existovala Atlantída?

V poslednom čase sa množia dôkazy o tom, že všetky prapôvodné kultúry vychádzali z jedného zdroja (zvuková analógia jazykov, zhodné črty náboženských kultov i bohov, podobné mýty a legendy, rovnaké astronomické i astrologické, ako aj matematické znalosti atď.). Ich tradície hovoria o rovnakej krajine, z ktorej získali svoje vedomosti – o Atlantíde! Podľa názorov mnohých atlantológov patrí k základným spoločným črtám týchto národov „rozosiatych“ po celom svete: kult slnka, mumifikácia či pochovávanie mŕtvych, hieroglyfické (niekde dokonca hláskové) písmo, presný astronomický kalendár deliaci rok na 12 mesiacov, podobný štýl výstavby megalitických stavieb, majstrovské opracovávanie kovov, uctievanie posvätných hadov. Atlantída pre Platóna (427 – 347 pred n. l.) nebola iba legendou...

čítaj viac

MYŠLIENKA MÁ SILU MENIŤ NÁŠ OSUD

1. časť: Ako dnes myslíme, tým sa zajtra stávame

V uplynulom storočí sa ľudstvo dostalo na taký stupeň vývoja, kedy je schopné z vlastnej nevedomosti samo seba zničiť. Jediným spôsobom ako tomu predísť, je viac zmúdrieť - to znamená posunúť vyššie svoje duchovné a morálne kvality. Cez poznávanie človeka a vesmíru v ich vzájomných prepojeniach a súvislostiach - môžeme nájsť a rozpoznať ukrytú pravdu o nás samých. Len tak pochopíme, že každý z nás je maličkým, ale potrebným kolieskom veľkého súkolia univerza, kde vzájomne dobré fungovanie jedného ovplyvňuje chod druhého. Keď budeme zlyhávať ako jedinci a nenájdeme si tu svoje určené miesto, časom zlyhá i vonkajší svet, lebo ho priamo ovplyvňujeme

čítaj viac

MYŠLIENKA MÁ SILU MENIŤ NÁŠ OSUD

2.časť: Nevyhnutnosť podpornej emocionálnej energie

Všetko v univerze, aj to, čo sa nám zdá hmotné, je v skutočnosti energia rôznych vibrácií a teda aj rôznej kvality. Aj my sme súčasťou jedného veľkého energetického poľa, spolu s našimi myšlienkami. Preto žiadna, ktorú vytvoríme, sa v tom okamihu už nemôže stratiť. Myšlienka vytvára v mentálnom, môžeme ho nazvať aj obrazovom, vesmíre žijúcu formu, predobraz toho, čo sa nasledovne tvorí v hrubohmotnom fyzickom - nám známom svete.
Jeden zo zákonov energie hvorí o priťahovaní jednej energie určitej kvality - vibrácie inou druhove podobnou. Tak sa navzájom myšlienky podobných kvalít priťahujú a spolu spätne pôsobia na ich odosielateľa.

čítaj viac
1 2 3 4 5 »